Íri protestujú vo veľkom štýle a požadujú sankcie pre Izrael.

Autor: Patrick Linhart | 10.8.2014 o 0:00 | (upravené 11.8.2014 o 12:16) Karma článku: 7,48 | Prečítané:  293x

Írski občania už požadujú sankcie pre Izrael,  a tak svetová olympiáda sankcií pokračuje. Už aj naši politici slúžiaci nikomu inému, iba svojmu ľudu, spoločne s “dobrým” pro-vojnovým “anjelom” v čele, kráčajú s dobou. Ono je im ale ťažké asi kráčať vzpriamene, keď nevidia cestu  budúceho vývoja nezmyselným zavedením sankcií. Je ťažko sledovať  cestu, keď majú hlavy zaborené do zadku Bruselu, a ten zase do zadku Izraelskej USA.  Aj keď už aj Francúzsko, Nemecko, Lucembursko, Rakúsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Slovinsko a takisto Taliansko -predsedajúci štát EÚ sa nechcú zúčastniť tejto sankciovej šaškárne ozývajúc sa proti zavedeniu sankcií  EÚ voči Rusku.

Ale keď už sme pri tej slovenskej mentalite a bojkotoch, vidím zo zahraničia jeden zásadný rozdiel.

Je to rozdiel medzi étericko-pivnými kecami a naozajstným skutkom. Zatiaľ, čo napríklad slovenskí aktivisti iba kecajú v podpornom počte max. 20 ľudí pred prezidenstkým palácom o tom, ako veľmi bojujú za práva, tí írsky výjdu do ulíc, rozbijú pár obchodov s Izraelskými produktmi, vynadajú manažérom ktorí tieto obchody riadia, pričom aktivistov chráni polícia, aby si náhodou neublížili. Je to na smiech, keď sa pozerám na súčastných slovenských “humánnych aktivistov”, bojujúcich kecami a výročnými správami o aktivite ich občianskych združení, ako je na smiech aj prístup k momentálnemu dianiu v Gaze slovenskou širokou verejnosťou.  Veď načo sa trápiť akýmsi nepodstatným vyvražďovaním detí, keď Slovák plače od telky, že nemá čo do huby. Slovenskí humánny aktivisti si tak vykazujú činnosť a môžu si odškrtnúť zeleným perom v zošite, že niečo vykonali, záujem národa je však nulový.

Veď prečo by sa obývačkový ovčan vôbec zaujímal o niejaké to dianie vonku, keď je mu ukradnuté to vlastné doma a nemá záujem ani o svoj vlastný život?  Hlavne, že si može zapnúť večer telku a kvalitne si s otvorenými ústami vymyť mozog nejakou vysoko-populárnou poučnou hovadinou z dielne TV Hnoj alebo TV Narkózy, prerušovanou playlistom otrepaných reklám, ktorá je vyrobená pre verejne segmentovanú skupinu vysoko premýšľajúcich inteligentov.

Alebo tam možno pobeží cenzúrovaný záber na 20 étericko-humánnych aktivistov, ktorí sa o niečo ešte vôbec na Slovensku snažia. Slovenská polícia tiež pozabudla svojou vítanou účasťou navýšiť počet na týchto humánnych super-populárnych akciách, veď nejde o napádanie žiadneho z ich zamestnávateľov – politických zapredaných šmejdov, tak načo sa zúčastňovať, keď si ani neudrú.

Ono, u nás v Írsku to vyzerá trošku inak. Za prítomnosti polície, ktorá vás tu ochraňuje, dbá na vašu bezpečnosť koridovaním premávky pri každej akcii /nie iba tých anti-politických/, pár Írov vtrhne do Supervalu, Ikei alebo Tesca a vynadá “vlastným” za genocídu, kedže sa v ich obchodoch predávajú izraelské produkty, ktoré sú vyrábané Izraelom na nelegálne okupovanom území, čiže aj produkty sú označované, vyvážané a predávané nelegálne pod Izraelským EAN kódom 729.  Následne informujú títo aktivisti širokú prítomnú verejnosť o nelegálnosti vývozu použitím kódu 729 a Ír si tieto produkty jednoducho už nekúpi. Ír sa nenechá vymlieť izraelsko-americkou propagandou, ktorú poslušne nasledujú naši skvelí politici. Ír považuje Gazu za väzenie pre 800,000 detí, ktorím pravidelne hrozí smrť. Na protestoch v Dubline Íri požadujú  aj sankcie Írska voči Izraelu.

Po tom, čo klesol záujem o Izraelské produkty, a znižili sa sympatie k ich predajcom, aj tí najväčší írsky retailoví giganti sťahujú rýchlo produkty z predaja…. aby ešte viac nenaštvali zákazníka. Na to sa momentálne spúšťa reťazová reakcia aj u ostatných predajcov a “vec je vybavená”.  Tu, v Írsku, je zákazník pán a práve tento zákazník si vie nadiktovať čo sa mu páči a čo nie!  Slováci doma, snívajte o tomto v tichosti naďalej vo svojej obývačke. V Írsku sa v retailových reklamách dokonca aj zobrazuje heslo “Approved By You” /schválené tebou/, čo sa tu aj zásadne dodržiava.

Tu netreba ani žiadne politické nariadenia a diskusné fóra kecálkov pred kamerami, tu platí iba okamžitá akcia a reakcia. Ono, keď vybehne v skoro každom írskom meste do ulíc 5 a v Dubline dokonca až niekoľko desiatok tisíc ľudí,  uvedomelo vykrikujúcich na manažérov obchodov “ Stiahnite Izraelské produkty, nepodporujeme tento agresívny a amerikou umelo udržiavaný fašistický štát”, tieto reťazce ani moc nemajú na výber. Pritom Írov je cca 5 miliónov, tak ako aj Slovákov. Takže to nie je vo veľkosti národa, ale vo veľkosti jeho mentality

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ekonóm: Penziu v 65 rokoch musí niekto zaplatiť. A budeme to my všetci

Smer chce, aby ľudia odchádzali do penzie najneskôr v 65 rokoch. Prečo je to veľký problém, vysvetľuje pre SME odborník na dôchodky.

ŠPORT

S Trnavou získal historický titul. Tréner El Maestro v klube končí

Mladý kouč pôsobil na Slovensku iba rok.

ŽENA

Zverejnili oficiálne fotografie zo svadby Harryho a Meghan

Autorom je fotograf Alexi Lubomirski, ktorý snímky zhotovil na hrade Windsor.


Už ste čítali?