Íri protestujú vo veľkom štýle a požadujú sankcie pre Izrael.

Autor: Patrick Linhart | 10.8.2014 o 0:00 | (upravené 11.8.2014 o 12:16) Karma článku: 5,94 | Prečítané:  224x

Írski občania už požadujú sankcie pre Izrael,  a tak svetová olympiáda sankcií pokračuje. Už aj naši politici slúžiaci nikomu inému, iba svojmu ľudu, spoločne s “dobrým” pro-vojnovým “anjelom” v čele, kráčajú s dobou. Ono je im ale ťažké asi kráčať vzpriamene, keď nevidia cestu  budúceho vývoja nezmyselným zavedením sankcií. Je ťažko sledovať  cestu, keď majú hlavy zaborené do zadku Bruselu, a ten zase do zadku Izraelskej USA.  Aj keď už aj Francúzsko, Nemecko, Lucembursko, Rakúsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Slovinsko a takisto Taliansko -predsedajúci štát EÚ sa nechcú zúčastniť tejto sankciovej šaškárne ozývajúc sa proti zavedeniu sankcií  EÚ voči Rusku.

Ale keď už sme pri tej slovenskej mentalite a bojkotoch, vidím zo zahraničia jeden zásadný rozdiel.

Je to rozdiel medzi étericko-pivnými kecami a naozajstným skutkom. Zatiaľ, čo napríklad slovenskí aktivisti iba kecajú v podpornom počte max. 20 ľudí pred prezidenstkým palácom o tom, ako veľmi bojujú za práva, tí írsky výjdu do ulíc, rozbijú pár obchodov s Izraelskými produktmi, vynadajú manažérom ktorí tieto obchody riadia, pričom aktivistov chráni polícia, aby si náhodou neublížili. Je to na smiech, keď sa pozerám na súčastných slovenských “humánnych aktivistov”, bojujúcich kecami a výročnými správami o aktivite ich občianskych združení, ako je na smiech aj prístup k momentálnemu dianiu v Gaze slovenskou širokou verejnosťou.  Veď načo sa trápiť akýmsi nepodstatným vyvražďovaním detí, keď Slovák plače od telky, že nemá čo do huby. Slovenskí humánny aktivisti si tak vykazujú činnosť a môžu si odškrtnúť zeleným perom v zošite, že niečo vykonali, záujem národa je však nulový.

Veď prečo by sa obývačkový ovčan vôbec zaujímal o niejaké to dianie vonku, keď je mu ukradnuté to vlastné doma a nemá záujem ani o svoj vlastný život?  Hlavne, že si može zapnúť večer telku a kvalitne si s otvorenými ústami vymyť mozog nejakou vysoko-populárnou poučnou hovadinou z dielne TV Hnoj alebo TV Narkózy, prerušovanou playlistom otrepaných reklám, ktorá je vyrobená pre verejne segmentovanú skupinu vysoko premýšľajúcich inteligentov.

Alebo tam možno pobeží cenzúrovaný záber na 20 étericko-humánnych aktivistov, ktorí sa o niečo ešte vôbec na Slovensku snažia. Slovenská polícia tiež pozabudla svojou vítanou účasťou navýšiť počet na týchto humánnych super-populárnych akciách, veď nejde o napádanie žiadneho z ich zamestnávateľov – politických zapredaných šmejdov, tak načo sa zúčastňovať, keď si ani neudrú.

Ono, u nás v Írsku to vyzerá trošku inak. Za prítomnosti polície, ktorá vás tu ochraňuje, dbá na vašu bezpečnosť koridovaním premávky pri každej akcii /nie iba tých anti-politických/, pár Írov vtrhne do Supervalu, Ikei alebo Tesca a vynadá “vlastným” za genocídu, kedže sa v ich obchodoch predávajú izraelské produkty, ktoré sú vyrábané Izraelom na nelegálne okupovanom území, čiže aj produkty sú označované, vyvážané a predávané nelegálne pod Izraelským EAN kódom 729.  Následne informujú títo aktivisti širokú prítomnú verejnosť o nelegálnosti vývozu použitím kódu 729 a Ír si tieto produkty jednoducho už nekúpi. Ír sa nenechá vymlieť izraelsko-americkou propagandou, ktorú poslušne nasledujú naši skvelí politici. Ír považuje Gazu za väzenie pre 800,000 detí, ktorím pravidelne hrozí smrť. Na protestoch v Dubline Íri požadujú  aj sankcie Írska voči Izraelu.

Po tom, čo klesol záujem o Izraelské produkty, a znižili sa sympatie k ich predajcom, aj tí najväčší írsky retailoví giganti sťahujú rýchlo produkty z predaja…. aby ešte viac nenaštvali zákazníka. Na to sa momentálne spúšťa reťazová reakcia aj u ostatných predajcov a “vec je vybavená”.  Tu, v Írsku, je zákazník pán a práve tento zákazník si vie nadiktovať čo sa mu páči a čo nie!  Slováci doma, snívajte o tomto v tichosti naďalej vo svojej obývačke. V Írsku sa v retailových reklamách dokonca aj zobrazuje heslo “Approved By You” /schválené tebou/, čo sa tu aj zásadne dodržiava.

Tu netreba ani žiadne politické nariadenia a diskusné fóra kecálkov pred kamerami, tu platí iba okamžitá akcia a reakcia. Ono, keď vybehne v skoro každom írskom meste do ulíc 5 a v Dubline dokonca až niekoľko desiatok tisíc ľudí,  uvedomelo vykrikujúcich na manažérov obchodov “ Stiahnite Izraelské produkty, nepodporujeme tento agresívny a amerikou umelo udržiavaný fašistický štát”, tieto reťazce ani moc nemajú na výber. Pritom Írov je cca 5 miliónov, tak ako aj Slovákov. Takže to nie je vo veľkosti národa, ale vo veľkosti jeho mentality

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?